Przejdź do menu Przejdź do treści

Sukcesy pływaków UE Katowice na Mistrzostwach Polski

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już po raz czwarty odbyły się w Poznaniu, gdzie rywalizowało blisko 1000 zawodników z 75 uczelni, a wśród nich najbardziej znani polscy pływacy. Reprezentacja UE Katowice zdobyła dwa indywidualne złota i brąz w sztafecie 4x50m stylem zmiennym.

Niezawodny Krzysztof Tokarski - reprezentant Polski na imprezach światowych - zdobył złoty medal w klasyfikacji generalnej na dystansie 100m stylem klasycznym. Kolejny złoty medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych Krzysztof Tokarski wywalczył na dystansie 50m stylem klasycznym z czasem 27,69s.

Z medalami wrócili również pływacy rywalizujący w sztafecie 4x50m stylem zmiennym. Sztafeta w składzie: Jakub Wojtowicz, Krzysztof Tokarski, Kacper Myga i Wojciech Kochański po zaciętej rywalizacji zdobyła brązowy medal osiągając czas 1:46,54s

Wszyscy  zawodnicy i zawodniczki sekcji pływackiej godnie reprezentowali naszą uczelnię, a olbrzymie zaangażowanie i ambitna postawa przyczyniła się do zdobycia wielu cennych punktów, tak ważnych w klasyfikacji generalnej.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszej reprezentacji!