Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016

W dniach 14-18 listopada 2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach obchodziliśmy kolejną edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Celem projektu jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych osób którzy w przyszłości myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane były spotkania, szkolenia, warsztaty ze szkoleniowcami oraz praktykami biznesu którzy poprzez prelekcje dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem oraz inspirują do działania.

Więcej informacji oraz zapisy na wykłady na Facebooku.