Szczegółowy program Legii Akademickiej

Na UE Katowice trwają szkolenia w ramach Legii Akademickiej. Uczestnikom prezentujemy szczegółowy program szkoleń, które potrwa do 14 lutego 2018 r.

LEGIA AKADEMICKA to program pilotażowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany do studentów uczelni publicznych i niepublicznych dowolnego roku studiów, posiadających polskie obywatelstwo.

Program szkolenia ma przygotować słuchaczy do egzaminu na oficera. Zajęcia praktyczne realizowane są w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Zasadniczym celem szkolenia teoretycznego jest opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych.

Wszystkich uczestników Legii Akademickiej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem odbywania zajęć dostępnym w załączniku poniżej.