Transekonomik 2019

Chciałbyś sprawdzić jak studiuje się na innych polskich uczelniach ekonomicznych? Chcesz poczuć klimat Erasmusa nie opuszczając granic naszego kraju? Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań twierdząco projekt TRANSEKONOMIK jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do skorzystania z możliwości spędzenia jednego semestru studiów w partnerskich uczelniach ekonomicznych w kraju.

Dzięki współpracy Parlamentu Studenckiego z samorządami innych uczelni ekonomicznych już dziś możesz sprawdzić jak studiuje się w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie

Uczelnie partnerskie

Lista Uczelni wraz z odnośnikami do opisu wymagań, potrzebnych dokumentów i warunków na poszczególnych uczelniach znajduje się poniżej:

Termin składania podań dla wyjeżdżających na studia

• rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się w dniach:
    od 25 listopada do 16 grudnia 2019 r.

Z programu wymiany mogą skorzystać studenci studiów stacjonarnych:

• po ukończeniu drugiego semestru studiów pierwszego stopnia,
  • po ukończeniu pierwszego semestru studiów drugiego stopnia.

Program wymiany dotyczy studentów wszystkich kierunków studiów i jest realizowany w oparciu o indywidualną ścieżkę edukacyjną. Każdy student może skorzystać z wymiany raz w trakcie trwania każdego stopnia studiów.

Studia w uczelniach partnerskich są bezpłatne. Uczelnia przyjmująca zapewnia studentom możliwość korzystania z zakwaterowania w domu akademickim, zaś koszty z tym związane oraz pozostałe koszty utrzymania pokrywane są przez studenta uczestniczącego w wymianie.

Dokumenty potrzebne do aplikacji:

1. Podanie skierowane do Prodziekana (do pobrania poniżej)
  2. Porozumienie o programie zajęć
  3. Aktualne zaświadczenie z dziekanatu
  4. Wykaz zaliczeń.

Podania do Prodziekana

Podanie załączone jest poniżej.

Zakwaterowanie

Studenci przyjeżdżający na wymianę do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają możliwość zakwaterowania w akademikach.

Kontakt

Informacji na temat wymiany studentów w ramach programu Transekonomik udzielają:

Prowadzenie spraw związanych ze studencką wymianą semestralną w ramach programu Transekonomik - przyjmowanie podań i dokumentacji podczas rekrutacji

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku!