Uniwersytecka Liga Logistyków na UE Katowice

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nie inaczej było w przypadku II edycji Konferencji "Uniwersytecka Liga Logistyków", której tematem był "rozwój logistyki w branży automotive". Odbywająca się w dniach 4-6 maja Konferencja, w której udział brali studenci zarówno z naszej uczelni, jak i z całej Polski, została zorganizowana przez członków Naukowego Koła Logistyki DIALOG, a koordynatorami tegorocznej edycji byli jego członkowie: Tomasz Dulias i Bartosz Banach.


Dzięki wsparciu partnerów konferencji oraz ciężkiej pracy i zaangażowaniu członków "Dialog-u" w tworzenie tego największego z organizowanych przez NKL wydarzenia, udało się powtórzyć sukces, jakim poszczycić się może zeszłoroczna, I edycja "Uniwersyteckiej Ligi Logistyków".

Tak jak w zeszłym roku, uczestnicy prezentowali swoje prace pierwszego dnia Konferencji, co zaś poprzedzone było warsztatami otwartymi, na których pojawiło się także wielu studentów z naszej Uczelni. Konferencję uroczyście otworzył Prodziekan ds. Rozwoju prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch, następnie krótkie przemówienie wygłosił prof. zw. dr hab. Inż. Jacek Szołtysek. Warsztat w tym roku poprowadził Pan Aleksander Wyciślik, przedstawiciel firmy Lear, po którym uczestnicy udali się na przerwę obiadową.

Zaraz po obiedzie przyszedł czas na prezentację prac przez uczestników. Za ich ocenę odpowiadało Jury, składające się z absolwentów naszego Koła: Jakuba Knauera oraz Katarzyny Cyry, a także przedstawicieli naszej Uczelni: prof. UE dr hab. Janusza Figury, dr Piotra Hanusa oraz dr Krzysztofa Niestroja, który jest opiekunem NKL Dialog. Rywalizacja była zacięta, bo i było, o co walczyć – na 3 pierwsze zespoły czekały Złote, Srebrne oraz Brązowe dyplomy rektora gwarantujące po 3 pkt ECTS dla każdego z członków zwycięskich zespołów, oraz prestiżowy pakiet nagród rzeczowych. Po prezentacji wszystkich prac, uczestnicy zostali zakwaterowani w hostelu Gwarek w Katowicach. Pierwszy dzień Konferencji zakończył się wypadem integracyjnym.

Następny dzień przeznaczony był na wyjazdy studyjne. Poczynając od wizyty w fabryce FIATA FCA Poland w Tychach, podczas której uczestnicy poznali w większości zmechanizowany i robiący ogromne wrażenie proces tworzenia samochodów, a kończąc na wycieczce do Muzeum Tyskich Browarów Książęcych również w Tychach. Po powrocie do hostelu, uczestnicy mieli chwilę czasu na regenerację sił, by nabrać sił przed kolejnym wypadem integracyjnym.

Trzeci dzień konferencji rozpoczął się warsztatem pt. "Współczesne zarządzanie projektami", poprowadzonym przez Pana Piotra Drosdzola. Następny warsztat, poprzedzony przerwą kawową, prowadził Pan Tomasz Pikoń, przedstawiciel firmy LUCA, który zademonstrował działanie systemu HoloLens – każdy biorący udział w Konferencji miał okazję samemu założyć i przetestować ten nowoczesny sprzęt.

Po bardzo ciekawych i wartościowych warsztatach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Zwycięzcami okazały się dwa Białostockie zespoły z Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie oraz zespół z sąsiadującej nam Politechniki Śląskiej z Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogistiCAD. Miejsca na podium prezentują się następująco:

1. Młodzi Logistycy ADaBiz 1 w składzie:

  • Daniel Tochwin,
  • Beata Otoka,
  • Ewelina Maria Kikolska,

2. Młodzi Logistycy ADaBiz 2 w składzie:

  • Agnieszka Ostrowska,
  • Weronika Pełszyńska,
  • Diana Dubaniewicz

3. LogistiCAD w składzie:

  • Angelika Mendakiewicz,
  • Dawid Gepfert,
  • Szymon Zuch

Zwycięzcom nagrody wręczali koordynatorzy oraz opiekun naszego Koła, dr. Krzysztof Niestrój, który chwilę później uroczyście zakończył Konferencję.

Zmotywowani do pracy po kolejnym sukcesie, jakim okazała się II edycja "ULL-a", już dziś zapraszamy na następną edycję w przyszłym roku!