VII edycja "Diamentowego Grantu" MNiSW

Do 15 stycznia 2018 r. można składać wnioski o Diamentowy Grant - prestiżowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych studentów, którzy planują rozpocząć karierę naukową. Każdego roku stypendium może otrzymać sto osób z całej Polski, a wysokość grantu może wynosić nawet 220 tys. złotych.

O Diamentowy Grant mogą ubiegać się absolwenci studiów I stopnia, którzy uzyskali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera. Dotyczy to także studentów, którzy zrealizowali I stopień studiów za granicą. Wnioski składać mogą również osoby, które ukończyły trzeci lub czwarty (w przypadku 6-letniego toku studiów) rok studiów jednolitych.

Kandydat nie może posiadać tytułu zawodowego magistra lub jego odpowiednika oraz nie może być laureatem poprzednich edycji konkursu w ramach programu "Diamentowy Grant". Musi natomiast posiadać udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 oraz prowadzić zaawansowane badania naukowe i posiadać osiągnięcia naukowe lub w przypadku kierunków studiów artystycznych osiągnięcia artystyczne.

Okres realizacji projektu nie może przekraczać 4 lat, a koszt jego realizacji nie może być wyższy niż: 180 000 zł dla nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej oraz 220 000 zł dla nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczych, rolniczych, leśnych, medycznych, weterynaryjnych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej.

Środki finansowe przyznane na realizację projektu mogą być przeznaczone na wynagrodzenie wybitnie uzdolnionej osoby oraz personelu pomocniczego niezbędnego do realizacji projektu, przy czym miesięczne wynagrodzenie wypłacane wybitnie uzdolnionej osobie nie może przekraczać 2500 zł.

Serdecznie zachęcamy naszych studentów do składania wniosków!