VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student Wynalazca

Do 15 stycznia trwa nabór zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Student Wynalazca skierowanego do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy stworzyli wynalazek lub wzór użytkowy/przemysłowy chroniony prawem wyłącznym lub zgłoszony do Urzędu Patentowego RP.

Aż pięciu laureatów tegorocznej edycji wyjedzie do Genewy, gdzie na 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków będą mieli możliwość zaprezentowania swoich wynalazków. Organizator zapewnia sfinansowanie pobytu, przejazdu oraz koszty wystawienia stoiska podczas wystawy. Oprócz tego pojawią się także na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018.

Prace można zgłaszać do 15 stycznia 2018 roku, Konkurs jest skierowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Dodatkowo w konkursie można zgłaszać wynalazki i wzory, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie mailem na adres kkot@tu.kielce.pl, kompletnego zgłoszenia, które powinno zwierać:

• formularz zgłoszeniowy (w pliku do edycji, najlepiej w formacie doc lub odt),
  • potwierdzenie zgłoszenia wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp),
  • oświadczenie z czytelnym podpisem twórcy/współtwórcy dokonującego zgłoszenia (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp).