Warsztat w ramach Konkursu Studenckiego NIKISZ 4.0

10 kwietnia br. odbył się drugi warsztat związany z Konkursem Studenckim NIKISZ 4.0 organizowanym przez Miasto Katowice dla studentów specjalności Programowanie Rozwoju Miast (UE Katowice, Wydział Ekonomii) oraz studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Celem Konkursu jest opracowanie przez zespoły studenckie wariantowych strategii rozwoju obszaru po KWK Wieczorek wraz z towarzyszącymi im koncepcjami zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Nagrody w Konkursie ufundował Prezydent Miasta Katowice.

W ramach kwietniowego warsztatu studenci spotkali się z reprezentantami społeczności lokalnej, w tym osobami reprezentującymi Centrum Zimbardo, a także przedstawicielami instytucji miejskich działających na terenie Nikiszowca. Warsztat był okazją do rozpoznania oczekiwań i pomysłów na adaptację terenu poprzemysłowego po KWK Wieczorek. Kwietniowe spotkanie w Nikiszowcu zostało połączone ze zwiedzaniem historycznych obiektów po KWK Wieczorek.

Opiekę merytoryczną nad studentami UE Katowice sprawują dr hab. Adam Drobniak, prof. UE oraz dr Radosław Cyran z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych