Warsztaty dyplomatyczne z udziałem SKN Matrioszka

W dniach 23-27 maja br. w Kaliningradzie odbyły się XI Warsztaty Dyplomatyczne organizowane przez Fundację Rozwoju Dyplomacji Publicznej im. Aleksandra Gorczakowa. W Warsztatach wziął udział student V roku Wydziału Informatyki i Komunikacji, Rafał Beń - przewodniczący SKN Matrioszka.

Podczas Seminarium w formie paneli dyskusyjnych omawiano najważniejsze problemy i wyzwania współczesnej europejskiej polityki międzynarodowej, takie jak: stosunki Rosji z Unią Europejską i NATO, problemy i perspektywy integracji euroazjatyckiej, kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego, debatowano również nad geopolitycznym położeniem Kaliningradu oraz ceniono aktualne kierunki polityki zagranicznej Rosji. Wydarzeniu towarzyszyły również warsztaty dziennikarskie.

W dyskusjach w charakterze ekspertów udział wzięli m. in. przedstawiciele MSZ Rosji, Rządu Obwodu Kaliningradzkiego, rosyjskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, politolodzy, naukowcy i dziennikarze.