Wizyta studentów z Universytetu w Usti nad Labem

17 października br. na Wydziale Ekonomii gościła grupa studentów z Universytetu w Usti nad Labem prowadzona przez prof. Miloslava Šaška oraz prof. Petra Hlaváčka.

Celem wizyty było zapoznanie się z doświadczeniami transformacji gospodarczej Górnego Śląska. Wykład wprowadzający do zagadnień pt. "Socio-ekonomická transformace měst Hornoslezské aglomerace w języku czeskim" wygłosił dr hab. Adam Drobniak, prof. UE z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych.

Kolejne punkty programu poświęcone zostały wizycie studyjnej po Katowicach, w tym omówieniu okoliczności realizacji projektów strategicznych miasta (m.in.: Rondo-Rynek, Strefa Kultury, Sieć Miast Kreatywnych w Dziedzinie Muzyki UNESCO, Partk Naukowo-Technologiczny EURO-CENTRUM, Park Technologiczny Porcelana Śląska).