Wygraj płatny staż w Brukseli

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego mają okazję powalczyć o płatny, miesięczny staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli. Wystarczy do 30 kwietnia przesłać swoje CV z listem motywacyjnym oraz esejem nt. "Przyszłość Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia".

Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza studentów z województwa śląskiego do startu w konkursie o płatny, miesięczny staż w biurze poselskim w Brukseli. Stażyści będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami Europoseł Wiśniewskiej.

"Zapraszam młodych ludzi do współpracy. Staż jest doskonałą szansą poznania, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski, a także okazją do rozwoju zainteresowań, zdobycia cennego doświadczenia, szlifowania znajomości języków obcych i poznania Brukseli. Takie doświadczenie bez wątpienia rozszerzy spojrzenie na świat" - mówi Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Studenci z województwa śląskiego zainteresowani odbyciem stażu proszeni są o przesłanie na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com do 30 kwietnia 2018 r. swojego CV z listem motywacyjnym oraz esejem nt. "Przyszłość Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia"

W liście motywacyjnym powinna znaleźć się odpowiedź na pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś odbyć staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli?

Studenci, którzy napiszą najlepsze prace wyjadą na miesięczne staże do biura Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www Europoseł Wiśniewskiej.