Wykład gościa specjalnego dla studentów SKNR "Rachmistrz"

25 kwietnia br. w murach naszej Alma Mater odbył się wykład Pani Profesor dr hab. Jolanty Chluski z Politechniki Częstochowskiej pt.: "Księgowy XXI wieku" dla Studentów Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości "Rachmistrz".

Studenci mieli możliwość dowiedzenia się, w jaki sposób postęp technologiczny wpływa na pracę księgowego, a także dlaczego zawód księgowego nie zostanie w pełni zastąpiony przez roboty. Pani Profesor przybliżyła cechy nowoczesnego księgowego oraz podkreśliła potęgę wiedzy, którą dysponują księgowi.

Dzięki poczuciu humoru Pani Profesor przybliżyła zawód księgowego i zaciekawiła swoim podejściem do tematu studentów (nie tylko członków SKNR "Rachmistrz"), którzy aktywnie uczestniczyli w wykładzie, a także wskazała im kilka interesujących przykładów ze swojego doświadczenia na stanowisku biegłego rewidenta, jak również wykładowcy – nauczyciela akademickiego.

Opiekunem naukowym SKNR "Rachmistrz" jest dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz.