1% dla Śląska 2018

W sobotę 7 kwietnia odbyły się doroczne rozgrywki pomiędzy dziennikarzami a rzecznikami prasowymi. Drużyny zmierzyły się na pełnowymiarowym boisku piłkarskim Areny Zabrze. Naszą drużynę reprezentował rzecznik – Marek Kiczka. Jak co roku ideą zawodów było promowanie przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa śląskiego. Tym razem sportowo górą byli dziennikarze - 6:2 (1:1).

Mecze z cyklu Rzecznicy vs Dziennikarze dostarczają zawodnikom niepowtarzalnych sportowych wrażeń, a lokalnym organizacjom pożytku publicznego szansę na promocję swoich działań w gorącym dla nich czasie – kiedy Polacy rozliczają się z fiskusem i podejmują decyzję, komu przekazać 1% swojego podatku.

Co roku organizatorzy starają się wybierać inną dyscyplinę sportową. Dotychczas były to: siatkówka (2011), strzelanie (2012), squash (2013), badminton (2014), koszykówka (2015), futsalu (2016), siatkówka (2017), piłka nożna (2018). W przyszłym roku zmierzą się natomiast w… curlingu. Już teraz obie drużyny nie mogą się doczekać kolejnego starcia.

– Wspierajmy lokalne fundacje, stowarzyszenia i wykorzystajmy szansę zatrzymania części wypracowanych przez nas środków finansowych w naszym regionie – zachęca Bartłomiej Wnuk, rzecznik Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i organizator meczu. – W tym roku szczególnej uwadze polecamy Akademię Piłkarską Górnika Zabrze (Fundacja Górnika Zabrze, KRS 0000414081) – dodaje Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zabrzu, gospodarza tegorocznych zawodów.

Głównym partnerem meczu był TAURON Dystrybucja, gospodarzem Miasto Zabrze, a organizatorem agencja Wnuk Consulting. Za zabezpieczenie medyczne imprezy odpowiadało Centrum Zdrowia w Mikołowie, członek Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

DziennikarzeRzecznicy
  • Krzysztof Bąk, Polsat