AZS UE Katowice nagrodzone na Gali Sportu

17 października 2018 r. w w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się doroczna Gala Śląskiego Sportu Akademickiego. Podczas uroczystości nagrodzono najlepsze osiągnięcia organizacyjne i sportowe sezonu 2017/2018. Dla Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach była to, pod względem przyznanych nagród i wyróżnień, najlepsza Gala w historii!

4 członków Klubu otrzymało srebrne odznaki AZS. Byli to Michał Baran, Marta Zygmunt, Marta Puda i Adrian Kantyka.

Marta Puda otrzymała także specjalne wyróżnienie za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Europy w Szermierce.

Przedstawiciele UE Katowice zdobyli 4 Śląskie Gryfy na 7 możliwych kategorii!

Prezes Klubu mgr Kajetan Suchecki oraz koordynator turnieju mgr Damian Machura odebrali Śląskiego Gryfa za Najlepsze Wydarzenie Sportowe 2017/2018, za które uznano Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym.

Trenerem roku została mgr Karolina Szlachta. Docenione zostały jej sukcesy z drużynami Koszykówki Kobiet i Mężczyzn a także w Aerobiku Sportowym.

Najlepszym pracownikiem studium wychowania fizycznego wybrano dr Danutę Palicę. Dr Palica odebrała Śląskiego Gryfa za wieloletnią już pracę w ramach sekcji sportów osób z niepełnosprawnościami.

Człowiekiem Roku Śląskiego AZS został mgr Michał Grabowski. Wieloletni działacz KU AZS UE Katowice, a od tego roku Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej AZS.

Nagrodzono także najlepszą fotografię i projekt graficzny. Także tutaj możemy się poszczycić sukcesem.

Nagrodę Prezesa AZS Katowice za najlepszą grafikę odebrał Jakub Bizoń za projekt graficzny gadżetów promujących Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach.

Prezes Klubu mgr Kajetan Suchecki oraz kierownik CWFiS mgr Eugeniusz Bronder odebrali także puchar za zdobycie IV miejsca w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska.

Gala Śląskiego Sportu Akademickiego była wielkim świętem naszego Klubu. A już za tydzień, 25 października Ogólnopolska Gala Sportu Akademickiego, na której UE Katowice odbierze, po raz trzeci z rzędu, trofeum za wygranie klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w typie uczelni społeczno – przyrodniczych!