Blisko, międzynarodowo, przez całe życie

Nasze hasło programowe zbudowane jest na trzech filarach. Opisują one, jaką Uczelnią jesteśmy. Uczelnią zlokalizowaną w samym sercu aglomeracji śląskiej, tętniącą życiem, otwartą na świat i korzystającą z licznych programów wymiany międzynarodowej. Uczelnią, która kształci od najmłodszych lat i której absolwenci osiągają sukcesy zawodowe.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach położony jest w sercu Śląska – Katowicach pełnych pozytywnej energii. W regionie, gdzie sieć komunikacji oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że wszędzie jest blisko. W miejscu z łatwym dostępem do wydarzeń sportowych, kulturalnych i naukowych. Miejscu o wysokim potencjale inwestycyjnym, gdzie partnerzy biznesowi z kraju i zagranicy lokują swoje centra gospodarcze. Niepowtarzalna atmosfera studiowania sprawia, że studenci mogą poczuć się jak w domu. Nauka w małych grupach pozwala na dobry kontakt z wykładowcami, pomaga rozwijać się naukowo oraz realizować swoje pasje. Internacjonalizacja to jeden z priorytetów Uczelni, a jej usytuowanie w pobliżu 3 międzynarodowych portów lotniczych sprawia, że odległość od rodzinnego domu nie stanowi przeszkody dla zagranicznych studentów i wykładowców. Dlatego na UE Katowice zderzają się kultury z całego świata, a wykształceni młodzi ludzie wymieniają swoje poglądy i doświadczenia. Odbywa się to dzięki wielu programom międzynarodowej wymiany, ofercie edukacyjnej w językach polskim i angielskim, licznym umowom pomiędzy uczelniami i partnerami biznesowymi z całego świata. Polscy studenci licznie wyjeżdżają na jedno- bądź dwusemestralne studia na prestiżowych uczelniach za granicą. Dzięki otwartości Uczelni na świat polscy i zagraniczni studenci chętnie wybierają Uniwersytet Ekonomiczny i Katowice, jako miejsce do życia, kształcenia, rozrywki i pracy. Uniwersytet zdobył I miejsce w badaniu satysfakcji studentów zagranicznych w Polsce International Student Satisfaction Awards. We współczesnym świecie ważny jest nieustanny rozwój, inspirowanie do twórczego myślenia i rozbudzanie ciekawości poznawczej. Uczelnia umożliwia naukę i doskonalenie swoich umiejętności przez całe życie. W ofercie znajduje się szeroki wybór studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, w tym doktoranckich, podyplomowych, a także dedykowane szkolenia i kursy językowe. Na Uniwersytecie studiować mogą także dzieci i młodzież dzięki specjalnym bezpłatnym programom edukacyjnym, takim jak: Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - EUD, Akademia Młodego Ekonomisty – AME oraz Ekonomia dla Liceum i Technikum - ELiT. Seniorzy mają z kolei możliwość aktywnie spędzać czas, kształcąc się na Uniwersytecie Ekonomicznym Trzeciego Wieku - UETW. To wszystko sprawia, że na Uniwersytecie kształcą się całe pokolenia, bo na naukę nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno.