CNTI i CINiBA w Top 7. najpiękniejszych śląskich uczelni

Dwa obiekty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach znalazły się w rankingu Top 7. najpiękniejszych śląskich uczelni Dziennika Zachodniego: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI) oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA).

CNTI to nowoczesny budynek naszego Uniwersytetu, powstały na działce o wielkości blisko 0,9 ha w obrębie kampusu Uniwersytetu. Znajduje się on między ulicami Bogucicką i Murckowską, tuż przy rzece Rawie. Budynek o powierzchni całkowitej 7005 mkw. przeznaczony jest głównie na cele dydaktyczno-naukowe uczelni. Jest jednym z ulubionych budynków studentów UE Katowice. Więcej informacji na stronie CNTI.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w wyniku którego uruchomiona została nowoczesna biblioteka naukowa przy ulicy Bankowej 11. CINiBA została wyróżniona już wielokrotnie w licznych konkursach. W 2013 roku w internetowym konkursie "ArchiTopTen" na najpiękniejsze uczelnie w Polsce zdobyła 3. miejsce. Skrót CINiBA stał się na tyle popularny, że znalazł się w Wielkim Słowniku Ortograficznym PWN. Czytaj więcej

Więcej informacji o plebiscycie

CINiBA