Consumer Protection E-learning Platform Project

W dniach 1-5 kwietnia 2019 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach po raz kolejny był gospodarzem międzynarodowego programu pt. "Consumer Protection E-learning Platform Project". Naszą uczelnię reprezentowali studenci kierunku International Business.

W ramach programu studenci i wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Howest University College z Belgii wspólnie pracowali nad stworzeniem gry i aplikacji mobilnej ConsuMee, służącej badaniu poziomu świadomości konsumenckiej. Celem Consumer Awareness Mobile Application Project (CAMAP) jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy teoretycznej na temat praw konsumenckich na rynku międzynarodowym i wynikającej z tego świadomości konsumenckiej, a także praktycznych umiejętności tworzenia aplikacji mobilnych.

Aplikacja mobilna ConsuMee powstaje w ramach realizowanego przez naszą uczelnię międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. "Enhancing quality in innovative higher education about consumer awareness: Consume-aware". Projekt otrzymał finansowanie w drodze konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo Wyższe w akcji Partnerstwa Strategiczne i realizowany jest wraz z 8 europejskimi uczelniami, z naszą na czele.

Consumer Awareness Mobile Application Project zorganizowany został przez Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka wraz z Kołem Naukowym Awarnet Club, działającym przy Katedrze Badań Konsumpcji, pod kierunkiem mgr Marty Grybś-Kabocik.