"Diagnoza" na kampusie UE w Rybniku

Przez blisko tydzień (od 12 do 17 czerwca) w Rybniku 80-osobowa ekipa nagrywała sceny do najnowszego serialu "Diagnoza" produkcji TVN. Filmowcy pojawili się głównie na terenie rybnickiego kampusu Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie została nakręcona większość scen.


Na budynku uczelni zlokalizowanym przy ul. Rudzkiej 13c zawisł napis "Specjalistyczny Szpital nr 4 w Rybniku". Historia zatacza koło – w obecnym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach liczącym 3000 m kw niegdyś mieścił się szpital miejski.

W całej serii serialu pt. "Diagnoza" pojawią się ujęcia z miasta, a także padać będzie jego nazwa. W serialu zagra wielu znanych aktorów, w rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego i Adama Woronowicza oraz Magdalenę Popławską, Michała Czerneckiego, Beatę Ścibakównę, Sonię Bohosiewicz, Annę Smołowik i Antoniego Królikowskiego. Emisja odbędzie się jesienią w najlepszym czasie antenowym. Za promocję miasta w serialu Rybnik zapłaci stacji 369 tys. złotych.

13 czerwca o 12:00 odbyła się konferencja prasowa, w której wzięły udział gwiazdy serialu, prezydent miasta Rybnik, przedstawicie Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji, m.in Dziekan Wydziału dr inż. Tomasz Zieliński oraz dziennikarze i nasze Biuro Komunikacji Marketingowej.

Podczas konferencji prasowej na terenie kampusu rybnickiego Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji grająca serialową Annę Maja Ostaszewska mówiła: "Bardzo podoba mi się ten budynek, jego architektura. Myślę, że to doda jakości wizualnej naszemu serialowi".

Z kolei Adam Woronowicz stwierdził, że bardzo lubi ten rejon Polski, a w samym kampusie Uniwersytetu czuje się bardzo dobrze i przyjemnie mu się odgrywa tu rolę.

Dziekan WBFiA, dr inż. Tomasz Zieliński pochwalił inicjatywę miasta: "W dzisiejszym świecie takie medialne wydarzenia są bardzo korzystne jako promocja wspomagająca. Korzysta na tym miasto, ale także nasza Uczelnia."

W serialu jako statysta zagra co najmniej jeden student naszej Uczelni.

Dlaczego budynek rybnickiego kampusu UE Katowice?

Zmodernizowany budynek Uniwersytetu Ekonomicznego, poza walorami architektonicznymi, jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, spełnia najostrzejsze kryteria w tym zakresie, ma wszelkie udogodnienia funkcjonalne oraz wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt ułatwiający poruszanie się, co zadecydowało o zaadaptowaniu go na potrzeby serialowego szpitala.

Czekamy z niecierpliwością na pierwszy odcinek!