Dni otwarte wirtualnie i globalnie [relacja]

29 i 30 marca nasza Uczelnia gościła ponad 1000 kandydatów na studia w ramach największej tego typu imprezy - Dni Otwartych, którym w tym roku towarzyszyło hasło "wirtualnie i globalnie".


Kandydaci przyjechali do nas zarówno z mniejszych, jak i większych miejscowości m.in. Bytomia, Mysłowic, Myszkowa, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Tych, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Żywca, Bielska-Białej, Tarnowskich Gór, Mikołowa, Cieszyna. Kandydaci nie ograniczyli się jedynie do woj. Śląskiego - gościliśmy również uczniów z małopolskiego (Oświęcim) i łódzkiego (Piotrków Trybunalski). Ponadto odwiedziły nas również osoby z Białorusi, Czech i Ukrainy.

Podczas Dni Otwartych na kandydatów czekało wiele atrakcji m.in. zwiedzanie kampusu, mini-wykłady, spotkanie z przedstawicielami organizacji studenckich i kół naukowych, występ Chóru UE Katowice, czy prezentacja Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się stoiska Biura Rekrutacji oraz ambasadorów kierunków. Aż 39 mini-wykładów prowadzonych przez naszych wykładowców, dzięki swojej różnorodności zachęciło tłumy kandydatów do zapoznania się z formą prowadzenia zajęć na Uczelni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wykłady Centrum Języków Obcych: "Money Matters" oraz "Geschäftliche Begegnungen" a także specjalny wykład dla nauczycieli.

Po raz pierwszy na Dniach Otwartych, w ramach hasła "wirtualnie i globalnie" przeprowadziliśmy wideokonferencje z absolwentami przebywającymi w Birmie i Tajwanie oraz transmitowaliśmy przez Facebooka i Instagram Q&A - relację na żywo, dzięki której kandydaci mogli z nami porozmawiać bez wychodzenia z domu. Kandydaci będący na terenie kampusu mieli również możliwość współtworzyć z nami "Snapstory".

W holu budynku CNTI na kandydatów czekała fotobudka, dzięki której mogli uwiecznić swoje pierwsze dni na Uczelni, wirtualne gry oraz okulary VR, które pozwoliły na wirtualny spacer po kampusie. Miłośnicy sportu również znaleźli coś dla siebie - specjalnie dla nich zorganizowany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora.

Dwudniowe Dni Otwarte zakończyło Nocne Zwiedzanie Uczelni, zorganizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Specjalne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dni Otwartych. 5 wydziałów, 100 wolontariuszy, 62 ambasadorów, oraz dziesiątki pracowników naukowych i administracyjnych dzięki wzajemnej współpracy sprawili, że wydarzenie zorganizowane było na najwyższym poziomie.

Mamy nadzieję, że kandydaci, którzy przybyli na Dni Otwarte zostaną studentami Uniwersytetu Ekonomicznego i spotkamy się z nimi w nowym roku akademickim 2017/2018. Życzymy powodzenia na maturze!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dni Otwartych.

Media o wydarzeniu:

O naszych Dniach Otwartych pisali również: V LO KatowiceStowarzyszenie SzkryfkaZespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II w Rudzie ŚląskiejLiceum Ogólnokształcące w PszczynieILO w JaworznieZespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w RybnikuZespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-ZdrojuZespół Szkół nr 1 w TychachII Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Będzinie, IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcutychynorwid.wordpress.com