Dni otwarte wirtualnie i globalnie!

29 i 30 marca 2017 r. drzwi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach były szeroko otwarte dla wszystkich zainteresowanych poznaniem naszej Alma Mater – a to za sprawą Dni Otwartych, którym w tym roku towarzyszyło hasło "wirtualnie i globalnie". Już wkrótce relacja z wydarzenia.


Od tradycyjnego zwiedzania kampusu, przez wideokonferencje, aż po "snapstory" – w tym roku Uczelnia przygotowała dla kandydatów szereg atrakcji, dzięki którym mogli przekonać się na własnej skórze, jak wygląda życie studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Była to doskonała okazja, by nie tylko poczuć się, jak student, ale również zyskać cenne informacje o tym, jak dołączyć do naszej (nie)małej społeczności. Nasi pracownicy, studenci i absolwenci chętnie udzielili odpowiedzi zarówno na podstawowe pytania, jak i te bardziej nurtujące przyszłych żaków. Rekrutacja, praktyki i staże, a także wymiany międzynarodowe – stoiska informacyjne pozwoliły uczestnikom na zdobycie rzetelnych informacji i finalnie podjęcie decyzji o kierunku, w którym warto podążać.

"Wirtualnie i globalnie" – bo tak brzmiał temat przewodni tegorocznych dni otwartych – gościliśmy zarówno tegorocznych maturzystów, grupy zorganizowane, jak i młodsze i starsze roczniki. A, że nowe technologie nam nieobce, to poza tradycyjnymi odwiedzinami, zainteresowani mogli odwiedzić uczelnię wirtualnie – to pozwoliło przyjrzeć się bliżej naszej Alma Mater nawet z najbardziej odległych miejsc na świecie. "Wirtualnie i globalnie" było też na miejscu - przeprowadziliśmy wideokonferencję z naszymi absolwentami i studentami przebywającymi w różnych krajach świata, m.in. na Tajwanie, a także zaprezentowaliśmy najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane przez największe firmy na całym świecie.

Najwięcej atrakcji czekało na śmiałków, którzy tak, jak my nie boją się wychodzić przed tłum i próbować nowych rzeczy.

Dni Otwarte odbyły się w dniach 29-30 marca 2017 r. (środa i czwartek) w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (ul. Bogucicka 5). 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej oraz wydarzeniu facebookowym.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.