Dzień Otwarty na UE Katowice [relacja]

We wtorek 26 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się Dzień Otwarty. To jedno z największych w regionie wydarzeń mających na celu zachęcenie kandydatów do studiowania kierunków ekonomicznych. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 przyszłych studentów z 25 szkół z 16 śląskich miejscowości.

Jesienne Dni Otwarte 2019

Kandydaci mieli okazję skorzystać m.in. z mini wykładów, wycieczki po kampusie, fotobudki, spotkania z wykładowcą z pasją, programu audio AS Radia (radia studenckiego UE Katowice), o którego oprawę zadbał DJ Bartez. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Dniu Otwartym osobiście lub chcieliby zadać dodatkowe pytania, Uczelnia przygotowała także transmisję na żywo w mediach społecznościowych oraz sesję pytań i odpowiedzi Q&A na Instagramie.

Bądź aktywny i… studiuj, pracuj i zarabiaj

Jak na akademickie wydarzenie przystało, rozpoczęło się od "Gaudeamus Igitur" w wykonaniu akademickiego Chóru. Uczestników Dnia Otwartego UE Katowice przywitał w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji.

– "Jesteśmy największą i najstarszą uczelnią ekonomiczną na Górnym Śląsku (…) Mamy jedną z najnowocześniejszych ofert kierunków studiów, stale modyfikowaną i dostosowywaną do wymagań rynkowych, w tym programy anglojęzyczne” – rozpoczął prof. Smyczek. – "Ale studia , to nie tylko nauka. To co wyróżnia naszą Uczelnię, to bogata oferta dodatkowa" – kontynuował. Zachęcał przy tym przyszłych studentów m.in. do wymian międzynarodowych, do angażowania się w działalność organizacji studenckich, kół naukowych i sekcji sportowych, do bycia aktywnym na studiach. – "Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nie sposób się nudzić" – dodał. Przedstawił także krótko, jak funkcjonuje działający na Uczelni tutoring akademicki. – "Uruchomiliśmy specjalny program  pn. "Uniwersytet Talentów", gdyż chcemy wyłapywać najzdolniejszych kandydatów na studia" – mówił. Tłumaczył przyszłym studentom, że uczelnia to nic innego jak droga do osiągnięcia przez nich sukcesu i realizacji marzeń. Kończąc, wyraził nadzieję na spotkanie z uczestnikami Dnia Otwartego [już jako studentami] w murach Uniwersytetu w październiku 2020 roku.

Po przywitaniu i mini koncercie  w wykonaniu Chóru UE Katowice, rozpoczęły się krótkie wykłady, warsztaty i spotkania, z czego część prowadzona była w języku angielskim zarówno przez nauczycieli akademickich, jak i studentów oraz absolwentów. Kandydatom na studia przybliżono m.in. takie tematy jak: "Modern trend in consumer behawior"; "Projektowanie stron internetowych z użyciem aplikacji webowych"; "Nie taka straszna rachunkowość, jak ją malują"; "Ekonomiczny wymiar współczesnego sportu"; "Jak skutecznie zarządzać bezpieczeństwem w miastach i metropoliach?"; "Gamifikacja - zrób to sam! Czyli czym jest gamifikacja, jak działa, jak ją samemu zrobić?"; "Logistyka. Wczoraj, dzisiaj, jutro"; "Jak nie zostałem sułtanem? Czyli o źródłach bogactwa i bogacenia się".

W trakcie Dnia Otwartego przyszli studenci uczestniczyli licznie w International Business Open Day, dzięki czemu zapoznali się z ofertą studiów prowadzonych w 100% w języku angielskim i możliwościami, jakie daje studiowanie w międzynarodowym środowisku. W czasie wycieczki po kampusie spotkali się także z Zespołem Pieśni i Tańca "Silesianie", ambasadorami poszczególnych kierunków studiów, jak również przedstawicielami organizacji i kół naukowych. Na liczne pytania kandydatów odpowiadali także pracownicy Działu Rekrutacji oraz Biura Współpracy Międzynarodowej.

Podczas Dnia Otwartego na #UEKatowice po licznych atrakcjach na terenie kampusu odbyło się specjalne Live Q&A (z ang. "questions and answers") na Instagramie! Była to świetna okazja do uzupełnienia wiedzy! Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Galeria zdjęć z wydarzenia

Jesienne Dni Otwarte 2019