Finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 26 marca 2018 roku na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku odbędzie się Finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej - Start do własnego biznesu.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prezydent Miasta Rybnika, a także goście specjalni - fundator nagrody głównej Pan Henryk Michalik, kierownictwo spółek – fundatorów II i III nagrody - Perfekt Sp. z o.o., Prevac Sp. z o.o. oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. – partnera merytorycznego. W jury konkursu zasiądą Dyrektorzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku oraz Powiatowego Urzędu Pracy, a także Naczelnik Urzędu Skarbowego i Prezes Izby Przemysłowo Handlowej ROP.

To już druga edycja zmagań konkursowych, w których udział bierze młodzież szkół ponadgimnazjalnych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Zwycięzcy pierwszego etapu – 12 dwuosobowych drużyn – zaprezentują jury konkursowemu swoje e-biznesowe pomysły. Przed uczestnikami jednak nie lada wyzwanie, bowiem w gremium oceniającym zasiądą najlepsi specjaliści z obszaru biznesu i administracji. Poza umiejętnym zaprojektowaniem swojej działalności biznesowej uczestnicy muszą zatem wykazać się sprawną autoprezentacją oraz siłą przekonywania do swoich pomysłów. Z pewnością zadanie to ułatwią wskazówki przekazane młodzieży przez specjalistę w zakresie PR – Pana Marcina Kopczyńskiego w trakcie wykładu, który odbył się na WBFiA w dniu 14.03.2018 roku, pt. „Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych”. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody: laptopy, tablety i smartfony.

W trakcie obrad Jury, o godz. 11.00 gospodarze wydarzenia Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji dr inż. Tomasz Zieliński oraz Prodziekan dr Grażyna Rzeszotarska zaproszą gości oraz uczestników konkursu na wykład, który poprowadzi Pan Robert Duda – specjalista ds. marketingu E-biznesowego.

Jak podkreślają organizatorki – dr Katarzyna Olejko oraz dr Ewa Wójcik, konkurs jest wydarzeniem kierowanym nie tylko do młodzieży, ma również inspirować nas do życzliwości, zainteresowania oraz wspierania młodych ludzi w poszukiwaniu innowacji i kreatywności.