Gala Czarnych Diamentów 2019 z udziałem UE Katowice

W piątek 8 listopada br. w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się coroczna gala Czarnych Diamentów. Nagroda Czarny Diament 2019 przyznawana jest zasłużonym firmom oraz instytucjom przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Węglowego już od 21 lat. W tym roku wręczone zostały również nagrody specjalne - statuetkę otrzymała m.in. Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z okazji jubileuszu 90-lecia.

Nagrodę w kategorii firm ze Śląska otrzymały: Bruk Sp. z o.o. z Czyżowic, Grupa Carbon Sp. z o.o. z Łęcznej, Machine Tools International Sp. z o.o. z Rybnika, Patentus SA z Pszczyny, RAFAKO SA z Raciborza, Rodlew. Jerzy Rojek z Rybnika.

Podczas uroczystości specjalną statuetkę z okazji jubileuszu 90-lecia w imieniu Kapituły na ręce JM Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach prof. dr. hab. Władysława Szymańskiego złożył JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE

Nagrody specjalne otrzymali również Państwowa Szkoła Muzyczna w Rybniku, która obchodzi jubileusz 85-lecia, Tulio Demetlika (Chorwackie Zgromadzenie Narodowe), prof. dr hab. Andrzej Gamian (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu) oraz dr hab. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ (Politechnika Śląska).

Podczas gali podpisano także list intencyjny o współpracy między chorwackim miastem Labin i miastem Rybnik.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Więcej informacji:

Fot. Daniel Wojaczek