Karierosfera 2019 - konkurs wiedzy biznesowej dla studentów!

Studiujesz? Chcesz zacząć swoją karierę w dobrej firmie? Weź udział w Karierosferze i wygraj cenne nagrody rzeczowe oraz płatną praktykę w renomowanych firmach! Karierosfera to ogólnopolski konkurs, sprawdzający wiedzę związaną z szeroko pojętym biznesem, skierowany do studentów wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Czym jest Karierosfera ?

Karierosfera to największy w Polsce konkurs wiedzy biznesowej dla studentów. Podzielony jest na 8 dziedzin,  a nad każdą z nich patronat obejmuje jedna firma partnerska. Laureaci, dzięki temu mają okazję odbyć płatny staż w jednej z tych renomowanych firm. Do tej pory projekt wspierany był przez wiele prestiżowych marek znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dziedziny konkursowe:

Karierosfera proponuje studentom wybór jednej z następujących dziedzin:

• Prawo,
  • Podatki,
  • Audyt,
  • Business Intelligence,
  • Globalne Rynki Finansowe,
  • Ryzyko Bankowe,
  • Marketing,
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Przebieg konkursu:

• Etap 1 (18.02 – 10.03)
    TEST INTERNETOWY złożony z 15 pytań. Uczestnicy dokonują rejestracji na stronie www.karierosfera.pl i wypełniają formularz testowy. Do kolejnego etapu przechodzą osoby, które przekroczą określony próg punktowy.

• Etap 2 (21.03)
    TEST PISEMNY składający się z 50 pytań, odbywa się na kilkunastu uczelniach w Polsce. Na tym etapie wyłonionych zostaje 10 najlepszych uczestników z każdej dziedziny.

• Etap 3 (11.04 – 13.04)
    CASE STUDY dla 10 najlepszych studentów, przygotowane i przeprowadzone przez Patronów Dziedzin. Całość zakończona jest Galą Finałową, podczas której nagrodzeni zostają laureaci poszczególnych dziedzin.

Nagrody:

Główną nagrodą Konkursu jest odbycie płatnego stażu w firmie patronującej konkretną dziedzinie, nabycie nowej wiedzy oraz cennych doświadczeń, jednak to nie wszystko - dla finalistów przewidziane są również wartościowe nagrody rzeczowe oraz pieniężne!