Kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla cudzoziemców

W tym tygodniu rozpoczyna się kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla zagranicznych studentów studiujących na naszej Uczelni. Będziemy gościć około 100 nowych studentów długoterminowych m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Kolumbii.

Zostali oni przyjęci na studia 1 i 2 stopnia prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim na naszych wydziałach. Podczas całego tygodnia studenci będą mieli okazję poznać Uczelnię, miasto oraz region. Wezmą udział w kilku imprezach integracyjnych ze studentami polskimi (wolontariuszami programu Anioł Stróż)oraz ze studentami zagranicznymi, którzy przyjechali w ramach wymiany (ok 140 osób). W sumie, w tym semestrze, na naszej Uczelni kształcić się będzie prawie 250 studentów z całego świata (ponad 30 krajów).

Wydarzenie zostało przygotowane przez Zespół Promocji Zagranicznej w Biurze Promocji i Nowych Mediów we współpracy z wolontariuszami, Biurem Międzynarodowej Wymiany Studentów, Biurem Rekrutacji oraz ESN UE Katowice. Witamy wszystkich serdecznie w naszej Alma Mater.