Kolejna edycja "Wampiriady"

21 marca Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z RCKiK w Katowicach zorganizowało kolejną edycję Wampiriady - akcji studenckiego honorowego krwiodastwa.


Krew można było oddać 21 marca od godziny 9:00 do 15:00 na parkingu obok budynku CNTI. Dla krwiodawców jak zawsze przygotowana została loteria oraz poczęstunek, lecz tym razem w holu budynku CNTI. 

Studenci nie zawiedli organizatorów i tym razem - zainteresowanie akcją było na tyle duże, że konieczne było podstawienie drugiego krwiobusu.

O akcji w mediach

"Nie trać życia, graj w czerwone!"

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia.

Wampiriada organizowana jest przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. W poszczególnych regionach akcje oddawania krwi trwają od jednego do kilku dni podczas każdej edycji, którym towarzyszą dodatkowe atrakcje. 

Misją projektu jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia. Pragniemy również zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat istotności zbiórek krwi i szpiku kostnego.