Kolejna odsłona "Studiuj w Katowicach"

Ruszył następny etap akcji "Studiuj w Katowicach" mającej na celu zachęcenie uczniów szkół średnich, a szczególnie maturzystów do rozpoczęcia kariery naukowej w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na stoisko naszej Uczelni!


W ramach jesiennej odsłony kampanii zaplanowane zostały wyjazdy "Miasteczka Akademickiego", w którym każda z uczelni będzie miała okazję zaprezentować się od najlepszej strony. W najbliższych dniach odwiedzimy Strzelce Opolskie i Brzeg

Wydarzenie ma na celu zachęcenie maturzystów oraz uczniów szkół średnich do podjęcia studiów wyższych właśnie w Katowicach. "Miasteczko Akademickie", to przestrzeń, w której uczelnie prezentują swoje kierunki, opowiadają o zaletach i warunkach podjęcia kształcenia na swoich wydziałach.

Nasz Uniwersytet przygotował stoisko, na którym, oprócz pozyskania informacji o naszej ofercie edukacyjnej, młodzież może wziąć udział w zabawie, polegającej na kręceniu kołem fortuny. Zabawa ta pozwala poznać bliżej UE Katowice oraz nasze miasto, a dodatkowo zdobyć ciekawe fanty, w postaci gadżetów oraz słodyczy. Miasteczko do zabawy zagrzewa DJ.

Goście mogą także wziąć udział w nagraniach materiałów VIDEO. 

Do tej pory odbyła się pierwsza odsłona akcji, czyli FILMOBUS, dzięki któremu powstały krótkie filmy, dostępne na: http://www.studiuj.katowice.eu/ oraz FB: https://www.facebook.com/studiujwkatowicach/.

W akcji biorą udział: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego.

W październiku "Studiuj w Katowicach" odwiedza miasta:

  • 17.10 - Bielsko-Biała,
  • 18.10 - Tarnów,
  • 19.10 - Radomsko,
  • 25.10 - Strzelce Opolskie (Plac Żeromskiego),
  • 26.10 - Brzeg (Plac Polonii Amerykańskiej).

Strefa jest czynna z każdym razem w godzinach: 11:00-17:00.

W strefie można spotkać Biuro Komunikacji Marketingowej, Biuro Rekrutacji, a także studentów UE.

Przypominamy film "Studiuj w Katowicach" zrealizowany na naszym kampusie: