Międzynarodowy tydzień szkoleniowy w ramach Erasmus+

W dniach 20-24 maja 2019 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyła się siódma już edycja międzynarodowego tygodnia szkoleniowego pn. Erasmus Staff Training Week "Soft Skills in the International Setting", organizowana przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

W wydarzeniu uczestniczyło 25 przedstawicieli z 21 uczelni zagranicznych z Albanii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Egiptu, Gruzji, Hiszpanii, Hong Kongu, Libanu, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowenii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch reprezentujący różne jednostki administracyjne, w tym głównie biura międzynarodowe, biura projektów, biura karier i dziekanaty. Dziesięciu uczestników z krajów pozaeuropejskich otrzymało stypendia w ramach realizowanego przez Uniwersytet projektu Programu Erasmus+ KA107.

W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się:

• szkolenia z zakresu kreatywnego myślenia, komunikacji oraz współpracy międzynarodowej w kontekście różnic kulturowych,
  • wizyty w wybranych jednostkach naszej Uczelni,
  • krótki kurs języka polskiego,
  • zwiedzanie kampusu Uniwersytetu
  • oraz program socjalny.

Międzynarodowe tygodnie szkoleniowe są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz dobrych praktyk w międzynarodowym środowisku. Erasmus Staff Training Week z powodzeniem organizowany od kilku lat na naszej uczelni, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga uczestników z renomowanych uczelni zagranicznych.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Programu Erasmus+.