Muzyczna opowieść o Darze Młodzieży [relacja]

W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie odbył się 25 jubileuszowy koncert z cyklu Salon muzyczny Tadeusza Trzaskalika pod hasłem "Muzyczna opowieść o Darze Młodzieży". Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

listNa wstępie odczytany został list gratulacyjny Prezydenta Miasta Katowic, Pana dr Marcina Krupy, przygotowany na tę okazję. Z kolei gospodarz salonu przedstawiając prezentację przypomniał historię 25 koncertów, rozpoczynającą się w styczniu roku 2012.

Wykonawcą koncertu fortepianowego Muzyczna opowieść o darze Młodzieży był prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński, dyrektor Instytutu Automatyki i Trakcji Elektrycznej Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej, człowiek o wykształceniu muzycznym i szerokich horyzontach, interesujący się sztukami pięknymi, architekturą, historią nauki, a także filozofią przyrody i inżynierii. Prof. Kluszczyński kilkakrotnie odbywał rejsy na Darze Młodzieży oraz organizował tam konferencje naukowe. Koncert ilustrowany był fotografiami Macieja Stobierskiego, który pół roku spędził na Darze Młodzieży, przygotowując album fotograficzny.

Po koncercie wrażeniami z udziału zakończonym niedawno historycznym Rejsie Niepodległości dookoła świata podzielili się studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Magdalena Hoffmann, Aleksander Kus oraz Iwona Palka. Następnie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Macieja Stobierskiego "Sztuka żagla".