Nagrody za wkład w umiędzynarodowienie Uczelni

20 czerwca br. podczas Dnia Internacjonalizacji po raz czwarty wręczono prestiżowe wyróżnienie InterStar 2018 dla młodych naukowców oraz Nagrodę im. prof. Kornelii Karcz za szczególny wkład w umiędzynarodowienie Uniwersytetu.

Dzień Internacjonalizacji to inicjatywa mająca na celu przekazanie społeczności akademickiej najnowszych informacji na temat możliwości finansowania badań naukowych oraz innych przedsięwzięć w kraju i za granicą, ofert stypendialnych i grantów. Zobacz relację z wydarzenia.

W programie oprócz licznych prelekcji dotyczących możliwości pozyskiwania środków na projekty naukowo-badawcze przewidziano także wręczenie wyróżnień za szczególny wkład w umiędzynarodowienie Uczelni - InterStar 2018.

Wyróżnienia z rąk Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka otrzymał Dr Wojciech Głód z Katedry Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego.

Wśród kryteriów oceny kandydatów brano pod uwagę przede wszystkim liczbę i znaczenie publikacji zagranicznych, liczbę i charakter wyjazdów zagraniczne oraz udział w projektach o charakterze międzynarodowym.

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy została przyznana Nagroda im. prof. Kornelii Karcz za szczególny wkład w umiędzynarodowienie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Otrzymała ją prof. dr hab. Maja Szymura-Tyc z Katedry Zarządzania Międzynarodowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!