Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych państwowych świąt. W Katowicach, jak co roku prowadzone będą obchody upamiętniające ten dzień: występ orkiestry dętej, msza święta w intencji ojczyzny oraz uroczysta defilada.


11 listopada

Już o 10:00 w Archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się występ Orkiestry Dętej Katowice oraz chóru uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Katowicach, po którym nastąpi uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył Metropolita Katowicki Arcybiskup Wiktor Skworc w oprawie artystycznej chóru Filharmonii Śląskiej. Następnie uczestnicy mają przejść na plac przed Archikatedrą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W dalszej części programu o godz. 12:00 odbędą się uroczystości na Placu Bolesława Chrobrego: wystąpienia okolicznościowe, uroczysty apel pamięci, salwa honorowa, uroczysta defilada czy parada 3. Pułku Ułanów Śląskich na koniach. Następne uroczystości odbędą się na Placu Sejmu Śląskiego, gdzie wydarzenie zakończy pokaz sprzętu służb mundurowych i poczęstunek.

Świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można również świętować na Stadionie Śląskim. Na placu Europejskim między 10:00 a 17:00 na zainteresowanych będą czekać wystawy militariów, liczne pokazy, strefa wirtualnej rzeczywistości. Gwiazdami wydarzenia będą Sebastian Riedel & Cree.

Więcej informacji