Nasz pracownik powołany na członka Kolegium NIK

Dr Maciej Baranowski, pracownik Katedry Finansów Publicznych na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń został powołany na członka kolegium Najwyższej Izby Kontroli na trzyletnią kadencję.

Kolegium Najwyższej Izby Kontroli jest organem, który realizuje konstytucyjnie i ustawowo zapisaną zasadę kolegialności NIK. Wyposażone jest w szerokie kompetencje, m.in. zatwierdzanie i uchwalanie najważniejszych dokumentów, które NIK ma obowiązek przedłożyć Sejmowi. W skład Kolegium wchodzą: Prezes NIK jako przewodniczący, wiceprezesi, dyrektor generalny oraz 14 członków: 7 przedstawicieli nauk prawnych lub ekonomicznych oraz 7 dyrektorów kontrolnych jednostek organizacyjnych lub radców Prezesa NIK. Członkowie NIK powoływani są przez Marszałka Sejmu na wniosek Prezesa NIK po zasięgnięciu opinii właściwej komisji sejmowej. Kadencja członka Kolegium trwa 3 lata.

Dr Maciej Baranowski z naszego Uniwersytetu został powołany na członka Kolegium jako przedstawiciel nauk prawnych i ekonomicznych.