Nasza uczelnia na EAIE w Sevilli

W dniach 12-15 września przedstawiciele UE Katowice wzięli udział w 29. międzynarodowej konferencji EAIE (Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Międzynarodowej), która odbyła się w Hiszpanii, w Sevilli. W tym roku odnotowano rekordową ilość uczestników, 6000 osób z 90 krajów. Tegoroczne motto wydarzenia brzmiało "A mosaic of cultures".

Jak tłumaczą organizatorzy, architektura Sevilli jest metaforą pracy wykonywanej przez osoby zajmujące się edukacją i współpracą międzynarodową. Ważne są pojedyncze inicjatywy i działania, ale podobnie jak mozaiki miasta dopiero w całości tworzą coś naprawdę imponującego.

W czasie konferencji, połączonej z targami edukacyjnymi, przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Komunikacji Marketingowej spotkali się z reprezentantami naszych uczelni partnerskich, a także promowali uniwersytet na wspólnym polskim stoisku "Ready, Study, GO! Poland". W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 28 uczelni i instytucji z Polski.

Mamy nadzieję, że dzięki obecności na tej prestiżowej i największej tego typu konferencji w Europie wzmocnimy jeszcze bardziej markę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na arenie międzynarodowej, a kontakty nawiązane w trakcie sesji i spotkań pozwolą na rozwój nowych projektów międzynarodowych, a tym samym na wzrost poziomu internacjonalizacji naszej uczelni.

Warto wspomnieć, iż wzorem lat ubiegłych, organizatorzy konferencji korzystają z eksperckiej wiedzy naszych pracowników, czego efektem jest jedna z sesji: "Employability presents: The future of graduate employability in the world of Brexit and Trump".