Ogromny sportowy sukces studentów UE Katowice

Po raz trzeci z rzędu (lata 2016, 2017 i 2018) studenci naszej Uczelni zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej, w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. W grupie 27 drużyn startowały wszystkie uczelnie ekonomiczne, rolnicze, wyższe szkoły morskie oraz szkoły pedagogiczne i policyjne. Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy ogromnego wyróżnienia!

W typie Uczelni Społeczno–Przyrodniczych nasz Uniwersytet potwierdził, że jest najlepszy wygrywając rywalizację po raz trzeci. Jest to ogromny sukces naszych reprezentantów i ich trenerów, ponieważ w historii Akademickich Mistrzostw Polski, w klasyfikacji USP, żadnej uczelni ekonomicznej ta sztuka jeszcze się nie udała. Jesteśmy pierwsi.

Podczas dorocznej Gali Sportu Akademickiego, która w tym roku odbyła się w Katowicach, dokonano dekoracji najlepszych uczelni z całej Polski w poszczególnych typach. Obok nas na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci UE Kraków, a trzecie miejsce zajęli przedstawiciele SGGW z Warszawy.

W klasyfikacji generalnej wszystkich polskich uczelni uplasowaliśmy się na 16 miejscu spośród 216 startujących drużyn. W tym roku pokonaliśmy wszystkie publiczne i niepubliczne wyższe szkoły ekonomiczne, wszystkie uczelnie o profilu sportowym (za wyjątkiem AWF Katowice), oraz tak duże uczelnie jak: Politechnika Opolska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Lubelska, Politechnika Rzeszowska oraz wiele innych.

Na ten wielki sukces Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapracowały przede wszystkim: sekcja snowboardu kobiet i mężczyzn, koszykówki kobiet, lekkoatletyczna kobiet i mężczyzn, pływania mężczyzn, brydża sportowego, narciarska kobiet, szachowa, tenisa ziemnego mężczyzn, żeglarska oraz wszystkie pozostałe.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy szczególnie przyczynili się do tych osiągnięć to: Krzysztof Tokarski, Przemysław Kozłowski, Arkadiusz Kardas, Piotr Piesik, Kacper Mrowiec, Marcelina Strządała, Jolanta Rudel, Magdalena Kowalska, Joanna Zagrodnik, Katarzyna Krasoń, Rafał  Pawlak, Michał Szczechowicz, Paulina Regulska, Maciej Morys, Magda Łach, Marcin Mol, Piotr Wicha, Radosław Krężałek, Adam Szymczak, Olga Ludynia, Dorota Urbańczyk i wielu, wielu innych.

Wśród trenerów wyróżnić należy: Eugeniusza Brondera, Karolinę Szlachtę, Joannę Dudek-Biskup, Małgorzatę Markiel, Barbarę Brachacką, Bartłomieja Sorokę i Renatę Szymczyk.

Gratulując osiągnięć zawodniczkom i zawodnikom i ich trenerom należy dodać, że te wielkie sukcesy sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie przychylność ze strony władz uczelni z JM Retorem na czele, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze wspieranie aktywności sportowej w naszej Uczelni.