OKB rozpali Katowicki Rynek

Już 13.08.17 o godz. 21:30 Grupa Artystyczna OKB rozpali katowicki rynek. Grupa wystawi improwizowany spektakl pod tytułem „Ognista historia Kopciuszka”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni razem”. Wstęp wolny!


Inscenizacja nawiązuje do popularnej bajki o Kopciuszku. Jednakże osadzona jest we współczesnych realiach i opowiedziana w zupełnie nowy sposób. Siostry i Kopciuszek dowiadują się o imprezie (balu) za pośrednictwem facebooka, impreza odbywa się w klubie muzycznym w Katowicach. Kopciuszek i Książę spotykają się, tańczą, wybucha ogień uczucia. Całość wydarzenia obfituje w niezwykłe wrażenia kulturalne. Łączą się formy ekspresji pozornie nie do połączenia. A jaki będzie finał ognistej miłości? Czy Książę i Kopciuszek będą razem? Czy złe siostry pogodzą się z odrzuceniem ? Zobaczcie sami!

Improwizowany spektakl pt. „Ognista historia Kopciuszka” jest finałowym występem organizowanym w ramach projektu „Rozpal dzielnice”. Projekt „Rozpal dzielnice” powstał w odpowiedzi na potrzeby ekspresji kulturalnej młodych ludzi oraz na ich potrzebę pielęgnowania i rozwijania hobby. W ramach Stowarzyszenia działa grupa zapaleńców o nazwie OKB. Bardzo chcieliśmy, by ich energia i zapał został doceniony, dlatego szukaliśmy możliwości zorganizowania dla nich profesjonalnych warsztatów”

„Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Katowice, jest to możliwe”

Taniec z ogniem, to nowatorska forma tańca, w której wykorzystuje się akcesoria do tańca z otwartym ogniem, np. wachlarze, poi i inne. Ich zastosowanie nadaje tańcowi nowego charakteru i tworzy spektakularne widowisko. Spektakle ogniowe skupiają widzów w każdym wieku.

Działania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni razem” skupiają się wokół organizowania społeczności lokalnych, proponowania atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu oraz promocji wolontariatu. Więcej informacji o działaniach stowarzyszenia i grupie OKB

Projekt dofinansowany jest z budżetu Urzędu Miasta Katowice w ramach programu Inicjatywy Kulturalne- I edycja. Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa objął projekt honorowym patronatem.