Olimpiada Przedsiębiorczości i seminaria dla opiekunów zawodników

Już 1 marca etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości w którym 246 zawodników w murach naszej uczelni powalczy o udział w eliminacjach centralnych. Tymczasem ruszyła rekrutacja na cykl seminariów dla opiekunów merytorycznych zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Znamy już wyniki etapu szkolnego Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku do zawodów zgłoszono ponad 13 tysięcy zawodników z 867 szkół. W okręgu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zgłoszono ponad 2400 zawodników ze 185 szkół. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 1 marca 2018 r. w murach naszej uczelni zakwalifikowano 246 zawodników. Hasłem przewodnim tegorocznej, XIII edycji Olimpiady jest "Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia".

Aby wspierać opiekunów merytorycznych w przygotowywaniu uczniów do kolejnych etapów Olimpiady, 13 lutego 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zostanie zorganizowane specjalne dla nich seminarium w ramach projektu "Mentorship Academy". Celem seminarium jest wsparcie metodyczne opiekunów, a także stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń, tym samym wzmocnienie sieci współpracy opiekunów merytorycznych Olimpiady Przedsiębiorczości.

Seminarium poświęcone będzie następującym obszarom tematycznym: źródła wiedzy, proces przygotowania, psychologiczne aspekty przygotowania, formalny i nieformalny system wsparcia. Seminarium poprowadzą doświadczeni opiekunowie merytoryczni, cieszący się sukcesami w kolejnych edycjach Olimpiady.

Szczegółowe informacje dotyczące "Mentorship Academy" oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie Olimpiady.