Orientation Week dla zagranicznych studentów

Między 24 a 30 września na naszym Uniwersytecie odbył się Orientation Week (Tydzień Orientacyjny) dla zagranicznych studentów, którzy przyjechali do Katowic by rozpocząć tutaj swoją naukę w ramach różnego rodzaju programów wymian studenckich.

Na naszej Uczelni pojawiło się 128 zagranicznych studentów z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji, Rumunii, Turcji, Korei, Tajwanu, Libanu, Gruzji, Kolumbii, Brazylii oraz Kazachstanu.

W ramach Tygodnia Orientacyjnego studenci zagraniczni mieli możliwość poznania Uczelni, miasta i regionu. Ponadto uczestniczyli w kursie języka polskiego, spotkaniach informacyjnych, wycieczkach oraz innych wydarzeniach, które pomagają studentom zagranicznym zintegrować się ze społecznością akademicką i między sobą.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz studenci organizacji Erasmus Student Network Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ESN UE Katowice).