Platynowy oraz Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji dla UE Katowice

W sobotę 20 stycznia br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXVI gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji przyznawanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Platynowy Laur w kategorii "Nauka i innowacyjność" dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za 80-lecie działalności odebrała prorektor ds. nauki i kadry akademickiej dr hab. Barbara Kos, prof. UE. Indywidualnym Złotym Laurem w tej samej kategorii wyróżniony został natomiast prof. dr. hab. inż. Jacek Szołtysek.


Laurami nagradzani są ludzie nieprzeciętni, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

W gali wzięło udział ponad 2000 gości ze świata polityki, kultury, mediów, nauki, administracji rządowej i samorządowej, gospodarki.

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Nauka i innowacyjność” Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otrzymał za:

  • utrzymujący się od wielu lat najwyższy poziom kształcenia;
  • nieustanny rozwój i reagowanie na przemiany zachodzące w świecie poprzez tworzenie kierunków odpowiadających na współczesne potrzeby;
  • umiejętność łączenia akademickiego wykształcenia z praktycznym przygotowaniem studentów do pracy zawodowej;
  • realizowanie w praktyce postulatu o współdziałaniu biznesu i nauki;
  • realizowane projekty badawcze i rozwiniętą współpracę międzynarodową;
  • zaangażowanie w sprawy ważne dla społeczeństwa i macierzystego regionu.

Podczas gali wyróżniony został także prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek – kierownik Katedry Logistyki Społecznej, który otrzymał indywidualnie Złoty Laur umiejętności i Kompetencji w kategorii "Nauka i innowacyjność".

Galę uświetnił koncert w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia", a także występy Wojciecha Myrczka i Sabiny Meck. Na scenie pojawił się również zespół Myrczek&Tomaszewski Band.

Platynowy Laur dla Uniwersytetu jeszcze tego samego dnia, podczas 10. Balu Uczelni w katowickim Spodku, prof. Barbara Kos przekazała na ręce rektora prof. Roberta Tomanka.

Galeria zdjęć już wkrótce.

Więcej na stronie.