Relacja z II Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego

29 kwietnia w Katowicach-Nikiszowcu i 1 maja w Tychach odbyły się koncerty w ramach II Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wraz z Chórem Rencontres Musicales en Loire z Saint – Étienne wykonali Mszę h-moll Jana Sebastiana Bacha.

Tegoroczna Edycja Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego zyskała charakter międzynarodowy, dzięki udziałowi Chóru Rencontres Musicales en Loire z Saint – Étienne. Chórom towarzyszyła Gliwicka Orkiestra Kameralna oraz soliści Agata Chodorek – sopran, Natalia Łukaszewicz-Charabin – sopran, Piotr Łykowski – kontrateor, Maciej Łykowski – tenor oraz Krzysztof Kotoński – bas. Koncerty zorganizowane w ramach Festiwalu zgromadziły liczną publiczność w obu kościołach: św. Anny w Katowicach-Janowie (Nikiszowiec) oraz św. Marii Magdaleny w Tychach.

II Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego nie udało by się zorganizować bez wsparcia sponsorów, w szczególności mecenasa Festiwalu – Firmie Techniki Lakiernicze Sołtysiak Sp. j., a także partnerów i patronów honorowych, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Słowa wdzięczności należą się również proboszczom Parafii św. Anny w Katowicach-Janowie oraz Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach za udostępnienie kościołów.

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na czele z Dyrygentem Michałem Brożkiem serdecznie dziękuje za udział w tym muzycznym wydarzeniu.