Relacja z Ligi Młodych Logistyków

10 marca 2016 r. odbył się finał piątej edycji Ligi Młodych Logistyków. Po raz pierwszy konkurs poszerzył swój zasięg docierając do szkół ze wszystkich 16 województw!


Liga Młodych Logistyków

28 maja 2012 roku to data przełomowa w działalności Naukowego Koła Logistyki "Dialog". Odbyła się wtedy pierwsza edycja konkursu Liga Młodych Logistyków, organizowana we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu formuła konkursu ewoluowała, a on sam stawał się coraz bardziej popularny. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych każdego typu, w szczególności kształcących w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. Eliminacje przyjmują formę zadań obliczeniowych i pytań zamkniętych, natomiast finał obejmuje test oraz opracowanie case study.

10 marca 2016 r. odbył się finał piątej edycji Ligi Młodych Logistyków. Po raz pierwszy konkurs poszerzył swój zasięg docierając do szkół ze wszystkich 16 województw. Merytoryczna rywalizacja młodych pasjonatów logistyki oraz możliwość zobaczenia uczelni z bliska to niewątpliwe zalety konkursu. O wielu możliwościach jakie daje logistyka mówił prof. UE dr hab Robert Tomanek, Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju, który przywitał uczniów oraz dokonał oficjalnego otwarcia finału.

W ostatnim etapie rywalizowało 10 drużyn z 9 szkół. Udział w finale był dla uczniów niewątpliwym sukcesem, ponieważ zespoły zaproszone do finału były najlepszą dziesiątką z aż 164 zespołów zgłoszonych do konkursu. Trzyosobowe zespoły miały pół godziny na rozwiązanie testu następnie w czasie 1,5 godziny przygotowywały prezentację multimedialną, na której przedstawiali rozwiązania case study. Efekty ich pracy oceniały trzy składy Jury. W komisji oceniającej zasiadali zarówno pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego jak i absolwenci naszej uczelni, również członkowie NKL DIALOG.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z finałowym zadaniem opiekunowie drużyn uczestniczyli w warsztacie przeprowadzanym przez przedstawicieli Poczty Polskiej.

Po obradach Jury wyłoniło trzy zwycięskie drużyny:

  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, w składzie: Karol Stangel, Krzysztof Specht, Michał Bielińskim. Opiekunem był Mateusz Mechliński.
  • Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, w składzie: Jakub Bocheński, Grzegorz Oleś, Mariusz Grzegorzek. Opiekunem był Dariusz Smolarski.
  • Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku, w składzie: Martyna Sobik, Agata Siwoń, Zuzanna Machnik. Opiekunem była Katarzyna Migas.

Nagrody dla zwycięzców wręczała Profesor Danuta Kisperska-Moroń, kierownik Katedry Logistyki Ekonomicznej, która zaszczyciła nas w tym dniu swoją obecnością.

liga mlodych logistykow

W tym roku partnerami naszego konkursu byli: NoLimit, Poczta Polska, JAS FBG, Hossa, Parlament Studencki, Zakłady Górniczo Hutnicze Bolesław, portal logistyczny.com, wraz z czasopismami TopLogistyk, Magazynowanie i Dystrybucja oraz Skawa.

Aby uczcić okrągłą, piątą edycję Ligi Młodych Logistyków finał konkursu zwieńczył tort.

Konkurs LML to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa, która ma pobudzić wzrost zainteresowania młodzieży zagadnieniami z zakresu logistyki. Konkurs promuje również Uniwersytet Ekonomiczny jako aktywny podmiot akademicki.

Liga Młodych Logistyków
Liga Młodych Logistyków