Relacja z seminarium "Mentorship Academy"

13 lutego 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się po raz pierwszy seminarium "Mentorship Academy" dla opiekunów merytorycznych zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.


fot. Izabela Kozłowska

 

Celem seminarium jest wsparcie metodyczne opiekunów, a także stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń, tym samym wzmocnienie sieci współpracy opiekunów merytorycznych Olimpiady Przedsiębiorczości. Seminarium poprowadzili doświadczeni opiekunowie merytoryczni, cieszący się sukcesami w kolejnych edycjach Olimpiady, pan Piotr Głogowski z Warszawy, pani Ewa Michalska z Opola oraz pani Marta Helt z Wrocławia.

W przyjaznej atmosferze przy kawie i drobnym poczęstunku opiekunowie wymieniali się doświadczeniami i informacjami w ramach czterech obszarów tematycznych:

  • źródeł wiedzy, czyli gdzie szukać i jak zdobywać materiały do przygotowania uczniów do kolejnych etapów Olimpiady,
  • procesu przygotowania, czyli jak najefektowniej pracować z uczniami,
  • psychologicznych aspektach przygotowania, czyli jak wspierać uczniów gdy ponoszą porażki, ale także gdy odnoszą sukcesy,
  • formalnym i nieformalnym systemie wsparcia, czyli jak nauczyciel i szkoła mogą wspierać uczniów przygotowujących się do Olimpiady oraz gdzie nauczyciele mogą znaleźć pomoc.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się oferta współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ze szkołami.

fot. Izabela Kozłowska
fot. Izabela Kozłowska
fot. Izabela Kozłowska
fot. Izabela Kozłowska
fot. Izabela Kozłowska
fot. Izabela Kozłowska