Spotkanie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich

W dniach 18-19 maja 2018 r. odbyło się posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ). Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentował rektor prof. Robert Tomanek oraz rektorzy seniorzy: prof. Florian Kuźnik oraz prof. Jan Pyka.

W obradach uczestniczyli również przedstawiciele: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Uniwersytetu Śląskiego w Opawie oraz Uniwersytetu Ostrawskiego.

Rektorzy uczelni polskich i czeskich cyklicznie spotykają się od piętnastu lat, by dyskutować o zagadnieniach współpracy międzyuczelnianej na historycznym terytorium Śląska.

W programie spotkania zaplanowano m.in. obrady plenarne oraz posiedzenia KRUŚ i Komitetu Doradczego KRUŚ.

Gospodarzem poprzedniego posiedzenia KRUŚ był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Więcej informacji