Spotkanie z przedstawicielami konsorcjum SUN

We wtorek 23 października br. na naszej uczelni gościliśmy przedstawicieli uczelni partnerskich z Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych SUN oraz grupę uczestników międzynarodowego wydarzenia "Erasmus+ KA107 International Staff Week" organizowanego przez Politechnikę Ślaską.

W spotkaniu wzięli udział 34 przedstawiciele z uczelni z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Czarnogóry, Dominikany, Egiptu, Etiopii, Gwatemali, Hondurasu, Kamerunu, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Libanu, Serbii, Tadżykistanu, Ugandy, Ukrainy, Uzbekistanu.

Celem wydarzenia była promocja potencjału akademickiego naszego regionu, prezentacja miasta Katowice oraz poszczególnych uczelni. Była to również okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy, która w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami czy/i umowami o współpracy np. w zakresie wymiany studentów i wykładowców.