Studenci na rowery! – zagłosuj na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

W dniach 9-22 września 2019 r. trwa elektroniczne głosowanie mieszkańców Katowic na wybrane projekty finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich – ogólnomiejski projekt o numerze M/22/VI pn. "Studenci na rowery!" – zakłada stworzenie nowych stacji rowerów miejskich w okolicach kampusu UE Katowice przy ul. Bogucickiej, budynku "N" oraz CINiBA.

Inicjatywa pn. "Studenci na rowery!" autorstwa naszego pracownika, dr Agnieszki Sobol, ma na celu rozwój sieci stacji roweru miejskiego City by Bike w bliskiej lokalizacji katowickich uczelni (UŚ, UE, ASP, AWF). Nowe lokalizacje roweru miejskiego w istotny sposób ułatwią komunikację pomiędzy kampusami znajdującymi się w różnych częściach miasta (ul. Bankowa, ul. Bogucicka, ul. Adamskiego). Rower miejski będzie wygodną i ekologiczną alternatywą przemieszczania się po mieście dla licznej społeczności akademickiej uczelni wyższych oraz wszystkich mieszkańców Katowic.

Kto może głosować?

Aby móc zagłosować na wybrany projekt, należy być zameldowanym w Katowicach (na stałe lub czasowo) do 23 sierpnia 2019 roku oraz najpóźniej w tym dniu mieć nadany nr PESEL. Jeżeli osoba jest cudzoziemcem zameldowanym w Katowicach i nie posiada nr PESEL, również może wziąć udział w głosowaniu, po dopisaniu się do listy głosujących w Punkcie Konsultacyjnym BO.

Zasady głosowania

Głosować można wyłącznie jeden raz. Należy postępować zgodnie z instrukcją, która dostępna będzie w formularzu do głosowania.

Każda osoba ma do rozdzielenia 3 punkty na projekty lokalne oraz 3 punkty na projekty ogólnomiejskie. Zasady głosowania dla projektów lokalnych i ogólnomiejskich są takie same.

Można dokonać wyboru:

• jednego projektu, przyznając mu max. 3 punkty/głosy,
  • dwóch projektów, przyznając im 1 i 2 punkty/głosy,
  • trzech projektów, przyznając każdemu po 1 punkcie/głosie.

Jak zagłosować?

Głos można oddać elektronicznie na stronie www.bo.katowice.eu w dniach 9-22 września. Będzie można także oddać głos stacjonarnie w Dzielnicowych Punktach Informacyjnych. Więcej informacji na www.bo.katowice.eu.

Zachęcamy do głosowania!