Studenci na rowery! – zagłosuj na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

W dniach 9-22 września 2019 r. trwa elektroniczne głosowanie mieszkańców Katowic na wybrane projekty finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich – ogólnomiejski projekt o numerze M/22/VI pn. "Studenci na rowery!" – zakłada stworzenie nowych stacji rowerów miejskich w okolicach kampusu UE Katowice przy ul. Bogucickiej, budynku "N" oraz CINiBA.

Studenci na rowery! – zagłosuj na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

Inicjatywa pn. "Studenci na rowery!" autorstwa naszego pracownika, dr Agnieszki Sobol, ma na celu rozwój sieci stacji roweru miejskiego City by Bike w bliskiej lokalizacji katowickich uczelni (UŚ, UE, ASP, AWF). Nowe lokalizacje roweru miejskiego w istotny sposób ułatwią komunikację pomiędzy kampusami znajdującymi się w różnych częściach miasta (ul. Bankowa, ul. Bogucicka, ul. Adamskiego). Rower miejski będzie wygodną i ekologiczną alternatywą przemieszczania się po mieście dla licznej społeczności akademickiej uczelni wyższych oraz wszystkich mieszkańców Katowic.

Kto może głosować?

Aby móc zagłosować na wybrany projekt, należy być zameldowanym w Katowicach (na stałe lub czasowo) do 23 sierpnia 2019 roku oraz najpóźniej w tym dniu mieć nadany nr PESEL. Jeżeli osoba jest cudzoziemcem zameldowanym w Katowicach i nie posiada nr PESEL, również może wziąć udział w głosowaniu, po dopisaniu się do listy głosujących w Punkcie Konsultacyjnym BO.

Zasady głosowania

Głosować można wyłącznie jeden raz. Należy postępować zgodnie z instrukcją, która dostępna będzie w formularzu do głosowania.

Każda osoba ma do rozdzielenia 3 punkty na projekty lokalne oraz 3 punkty na projekty ogólnomiejskie. Zasady głosowania dla projektów lokalnych i ogólnomiejskich są takie same.

Można dokonać wyboru:

• jednego projektu, przyznając mu max. 3 punkty/głosy,
  • dwóch projektów, przyznając im 1 i 2 punkty/głosy,
  • trzech projektów, przyznając każdemu po 1 punkcie/głosie.

Jak zagłosować?

Głos można oddać elektronicznie na stronie www.bo.katowice.eu w dniach 9-22 września. Będzie można także oddać głos stacjonarnie w Dzielnicowych Punktach Informacyjnych. Więcej informacji na www.bo.katowice.eu.

Zachęcamy do głosowania!