Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na UE Katowice

13. listopada w 143 krajach, w tym także w Polsce, rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jedynej publicznej biznesowej uczelni w regionie, był to wyjątkowy czas.


Bezpłatne prelekcje, warsztaty oraz ciekawe panele dyskusyjne dla uczniów szkół średnich i studentów poprowadzili naukowcy, przedsiębiorcy, a także nasi absolwenci. Uczestnicy ŚTP zdobyli wiedzę z zakresu współpracy z mediami, pracy nad wizerunkiem, brandingu oraz start-up’ów. Nie zabrakło także okazji do kształtowania umiejętności miękkich czy zapoznania się z prawnymi i finansowymi aspektami prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Tegoroczna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na UE Katowice skierowana była zarówno do studentów, jak i uczniów szkół średnich.

W pierwszym dniu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowany został przez Biuro Komunikacji Marketingowej "Dzień Biznesu dla Młodych", adresowany do wybranych współpracujących z Uniwersytetem szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem pozostałych wykładów i warsztatów był natomiast Parlament Studencki, który swoją ofertę skierował do studentów.

Szczegółowy plan warsztatów