UE Katowice partnerem instytucjonalnym EEC

13 maja rozpoczęła się XI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress). Partnerem instytucjonalnym największej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 900 prelegentów, 11,5 tys. uczestników, w tym ponad 700 przedstawicieli mediów. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Udział możliwy po rejestracji na stronie: eecpoland.eu.

[ZDJĘCIA] Fotorelacja z Kongresu dostępna jest w mediach społecznościowych Uniwersytetu: Facebook Twitter Instagram LinkedIn

Podczas sesji i paneli dyskusyjnych naszą Uczelnie reprezentują:

13 maja

• dr hab. Barbara Kos, prof. UE, Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej: "Reforma szkolnictwa wyższego" (BIZNES, PRACA, EDUKACJA), godz. 14.45-16.30, sala Konferencyjna 1;

14 maja

• prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji: "Studenci zagraniczni w uczelniach Europy Centralnej" (BIZNES, PRACA, EDUKACJA), godz. 9.30-11.00, sala Konferencyjna 9;
  • prof. zw. dr hab. inż. Jacek Szołtysek (w roli moderatora), kierownik Katedry Logistyki Społecznej: "Miasta – generatory rozwoju" (MIASTA, NIERUCHOMOŚCI, ROZWÓJ), godz. 11.30-13.00, sala Konferencyjna 8;
  • prof. dr hab. Wojciech Dyduch, Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Zarządzania: "Moje królestwo. Modele, style, generacje a zarządzanie firmą" (BIZNES, PRACA, EDUKACJA), godz. 13.30-15.00, sala Konferencyjna 24;

15 maja

• prof. zw. dr hab. inż. Jacek Szołtysek: "Problemy ruchu samochodowego w centrach miast" (MIASTA, NIERUCHOMOŚCI, ROZWÓJ) godz. 11.30-13.00, sala Konferencyjna 10;
  • prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka, kierownik Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych: "Finansowanie systemu ochrony zdrowia – sztuka wydawania pieniędzy" (RYNEK ZDROWIA), godz. 13.30-15.00, sala Balowa C.

Więcej informacji na eecpoland.eu/2019/pl/sesje oraz w mediach społecznościowych #EEC2019:

Uniwersytet Ekonomiczny jest także partnerem instytucjonalnym European Start-up Days pierwszego tak dużego wydarzenia łączącego start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy są obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach - największej imprezie gospodarczej w Europie Centralnej, która w zeszłym roku zgromadziła rekordową liczbę ponad 11,5 tys. uczestników.

Zapraszamy także na stanowisko naszego Uniwersytetu w Spodku, na którym można zapoznać się z ofertą studiów podyplomowych, dowiedzieć się więcej o nowych kierunkach realizowanych w ramach projektu POWER oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zasadami rekrutacji. Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie: estartupdays.eu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, podobnie jak w ubiegłych latach, jest współorganizatorem piątej edycji projektu EEC – Liderzy Przyszłości. Projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow) to przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. Naczelnym założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni włączającej w europejską debatę przyszłych liderów życia gospodarczego i publicznego oraz szersze otwarcie Kongresu na ludzi młodych – przedsiębiorczych i aktywnych, śmiałych i samodzielnie myślących.

Więcej informacji na stronie: eec-liderzy.eu.