Uroczystość odnowienia doktoratu prof. Barczaka

W piątek 29 września podczas inauguracji roku akademickiego 2017/2018 odbyła się uroczystość odnowienia doktoratu prof. Andrzeja Stanisława Barczaka – po 50 latach od nadania.

Galeria zdjęć

Uroczystość poprowadziła dr hab. Barbara Kos, prof. UE – prorektor ds. nauki i kadry akademickiej. Informacje o doktoracie nadanym w 1967 roku oraz przebiegu postępowania w sprawie odnowienia doktoratu przedstawiła prof. Krystyna Jędralska – dziekan Wydziału Zarządzania, z kolei laudację na cześć prof. Andrzeja Stanisława Barczaka wygłosił prof. Józef Biolik.

Następnie wystąpił sam Jubilat, który w swoim przemówieniu opowiedział o swoich początkach na Uczelni i obronie rozprawy doktorskiej pt. "Ekonometryczna analiza kosztów produkcji na przykładzie przemysłu piwowarsko-słodowniczego". W przemówieniu wielokrotnie wspomniał swojego mistrza i promotora prof. dr. hab. Zbigniewa Pawłowskiego. Jubilat mówił także o przyjaźniach, szacunku oraz szczęściu, które towarzyszy mu przez całe życie, a także o wolności, którą osobiście znalazł w nauce, górach, muzyce i sztuce. Swoje wystąpienie zakończył cytatem "Tempus omnia revelat" [czas wszystko odsłania].

Z okazji uroczystego odnowienia doktoratu wydana została specjalna jubileuszowa publikacja.