V Międzynarodowa Konferencja MedTrends 2019

5 grudnia 2019 r. w Zabrzu odbyła się V edycja Międzynarodowej Konferencji MedTrends – Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia. Konferencja została zorganizowana przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia (KMS). Współorganizatorem wydarzenia byli: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS), Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Miasto

Zabrze. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Prelekcje odbywały się w siedzibie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Auli im. prof. Zbigniewa Religi. Forum rozpoczęło się 5 grudnia br. o godzinie 10:00 zakończyło się o 19:00. W Konferencji uczestniczyło ponad 100 osób. Wśród uczestników znaleźli się min. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, przedstawiciele biznesu, przedstawiciele władz lokalnych oraz studenci. Uczestnictwo w wydarzeniu było nieodpłatne.

Zgromadzonych gości przywitali: Pan Adam Konka - Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, Pan Prof. Marian Zembala - Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Pan Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego.

W programie Konferencji znalazło się wiele interesujących wykładów praktyków. Eksperci przedstawili zagadnienia dotyczące innowacji, problemów i wyzwań w nowoczesnej ochronie zdrowia w Polsce i Europie.

W czterech sesjach poruszono następujące tematy:

• Śląski ekosystem Start-up’ów medycznych i biotechnologicznych – w którym miejscu jesteśmy i do czego zmierzamy?
  • Prezentacja Start-up’ów, które zdobyły nagrody lub wyróżnienia w ramach konkursu TopTrends (Konferencja MedTrends) od roku 2015 do roku 2018.
  • Nowe rozwiązania dedykowane diabetologii, problemowi trudno gojących się ran, okulistyce, kardiologii, kardiochirurgii i pulmonologii.
  • Biodruk, druk 3D, medycyna rekonstrukcyjna i spersonalizowana.

Na zakończenie Konferencji twórcy i właściciele innowacyjnych startupów z branży ochrony zdrowia mieli możliwość wziąć udział w konkursie MedTrends – TOP TRENDS – KONKURS NA NAJLEPSZY STARTUP W OCHRONIE ZDROWIA MEDTRENDS 2019.

Z 5 zaprezentowanych w trakcie Konferencji projektów zostali wyłonieni zwycięzcy:

• Tytuł Grand Prix oraz Nagrodę 5 000 zł otrzymała firma "Glaze Prosthetics",
  • II Miejsce oraz Nagrodę 3 000 zł otrzymała firma "Biotts",
  • III Miejsce oraz Nagrodę 1 500 zł otrzymała firma "Chirurgia 3D".

Po więcej inofrmacji oraz obszerną relację z wydarzenia zapraszamy na stronę http://medtrends.pl/.