VI Piknik Nauki i Kultury oraz Forum Nowej Gospodarki

8 czerwca 2018 r. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum po raz szósty zorganizuje rodzinny Piknik Nauki i Kultury, pełen naukowych atrakcji podnoszących wiedzę na temat ekologii i energooszczędności oraz promujący społeczną odpowiedzialność i współpracę międzypokoleniową wśród mieszkańców naszego regionu. Będzie naukowo, będzie muzycznie i rozrywkowo. Do wspólnej zabawy zapraszamy młodszych i starszych. Wstęp wolny!

VI Piknik Nauki i Kultury

Hasłem przewodnim Pikniku, jak i poprzedzających go obrad Forum Nowej Gospodarki, będzie "Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP24". Poprzez prezentację ciekawych doświadczeń i eksperymentów, wydarzenie ma pomóc najmłodszym w zrozumieniu skomplikowanych teorii naukowych, otaczających zjawisk przyrodniczych a także pobudzić ich kreatywność oraz świadomość ekologiczną i społeczną. W ramach atrakcji piknikowych nie zabraknie pokazów naukowych z udziałem uczelni wyższych, szkół i organizacji ekologicznych, a także aktywności sportowych i dobrej rozrywki.

Szczególną wagę przykładamy w tym roku do przygotowania części kulturalno-artystycznej i zorganizowania wyjątkowego koncertu dla dzieci, wspierającego akcję "Śląskie – dzieciom z Aleppo". W trakcie koncertu na ręce ojców franciszkanów – koordynatorów akcji – zostanie przekazany czek z przeznaczeniem na pomoc w stworzeniu specjalistycznego ośrodka dziennego wsparcia dla dzieci – ofiar wojny w Aleppo.

Oprócz wystawy i koncertów na uczestników Pikniku będzie czekać: grillowanie, zwiedzania obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum oraz udział w szalonych zabawach, pokazach i eksperymentach.