Wielki finał akcji "Nie olewaj kolan"

Projekt "Nie olewaj kolan" Organizacji Studenckiej PANEUROPA to akcja, której celem jest nagłośnienie problemu związanego z bólami i urazami stawów kolanowych. Inicjatywa objęta została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wielki finał już 28 kwietnia na Stadionie Śląskim!

"Nie olewaj kolan" to akcja, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa o narastającym problemie z kolanami, podkreślenie tego, jak ważna w sporcie jest profilaktyka oraz odpowiednie działania podjęte już po samej kontuzji. Organizacja studencka PANEUROPA chce zacząć głośno mówić o profilaktyce, zwracać uwagę na poprawność rozgrzewek, czy podkreślać wagę obuwia dobranego odpowiednio do nawierzchni.

Elementem zwieńczającym ich akcję jest Wielki Finał na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w godz. 9:00-16:00. Przygotowana zostanie strefa zdrowia, w której bezpłatnie będzie można zasięgnąć porad specjalistów. Poza tym, odbędzie się mecz pokazowy, w którym zagrają Ambasadorzy Akcji vs. Wolontariusze. Dodatkowymi atrakcjami będzie strefa relaksu oraz zaplanowane gry i zabawy.

Ambasadorami wydarzenia są:

• Sławomir Smyczek - Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach;
  • Krzysztof Pieczyński - Radny Miasta Katowice, absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowych studiów na katowickim AWF-ie, niegdyś piłkarz i sportowiec, który sam odczuł kontuzję kolana i obecnie związany jest mocno z katowickim środowiskiem sportowym;
  • Zbigniew Cieńciała - reprezentant Śląskiego Związku Piłki Nożnej piłkarska "Reprezentacja Śląska Oldbojów".

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy oraz JM Rektora dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE.

Wstęp wolny!

Więcej informacji o inicjatywie | Dołącz do wydarzenia na Facebooku | Film promujący akcję